Designed by Сайт города Читы

Хотел “Здравец (Zdravets)“ 4* - Програма “Живот и здравје“ со вклучени лекарски преглед, терапии, базен, спа... Промо!

Хотел "Zdravets" Велинград. Цена од 110 еур по лице за 3 ноќи за програма “Живот и здравје“. Лекарски конслуталции, 3 терапии во текот на денот, користење на базен со минерална вода, спа...


www.hotel-zdravets.com

Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Image result for hotel zdravec velingrad

СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ:  цена: 6826 денари (110 €)
Понудата е валидна до 31/03/2018

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци 
 • Три вечери 
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ:  цена: 11060 денари (179 €)
Понудата е валидна до 31/03/2018

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци 
 • Пет вечери 
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

Програма „Живот и Здравје“ вклучува:

1) Бесплатен лекарски преглед и консултација;
2) По 3 процедури на човек на ден од следните (во согласност со лекарската консултација):
Балнео процедури,вклучени во пакетот:

 • Електротерапија
 • Електрофореза
 • Струи на Бернард
 • Струи на Треберт
 • Интерферентни струи
 • TENS
 • синусоидално модулирани струи
 • Ласерска терапија - 1 зона
 • Делумна апликација со лековита кал
 • Шиацу масажа
 • Ултразвучна терапија - 1 поле
 • Магнетна терапија - НИМП
 • Инхалациска терапија;
 • Терапија со лековита морска луга – аппликација на 1 зона
 • Апаратна лимфна дренажа на долни екстремитети
 • Електрогимнастика и електростимулација на мускули
 • Криотерапија

*Времетраењето на процедурите е во согласност со лекарската консултација.

 

 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Дете до 12 год. сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на просторијата; за второ дете до 12 год. се плаќа 7.5 € на вечер.
 • Деца од 6 до 12 години со 1 возрасен: се плаќа две полни суми 
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 12.5 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 10 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна ВИП соба - 15 € на ден.
 • Доплата за сместување преку викенд - 20 € на просторија на ден.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!

 

Сподели!

152

Leave a comment

You are commenting as guest.