Designed by Сайт города Читы

Хотел “St. George Ski&Spa" 4* - Препорака

Наша препорака - хотел "Saint George Ski&Spa" 4* еден од најпопуларните хотели за оваа зимска сезона во нашата агенција...

www.stgeorgespabansko.com

Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско
Капацитет: 100 соби
Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола , 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањ, факс, фотокопир
SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен  базен и фитнес центар.
Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ

Попусти за рани резервации:
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017 /НЕ е валидно за престој во период 27.01-09.02 incl/
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017/НЕ е валидно за престој во период 27.01-09.02 incl/ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ ЛИЦА ВО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА СО ВКЛУЧЕНИ ПИЈАЛОЦИ ЗА ВРЕМЕ НА ВЕЧЕРАТА)
Двокреветна први српрат (еко) -минимум 2; максимум 2  01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во DBL 1-st FLOOR  HB 22.0 26.4 55.0 33.0
SGL 1-st FLOOR 30.8 37.0 77.0 46.2
DBL 1-st FLOOR ROOM 44.0 52.8 110.0 66.0
1 adult+ 1 Chd (2-11,99) 37.4 44.9 93.5 56.1
Двокреветна STANDARD -минимум 2; максимум 2  01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во DBL STANDARD  HB 23.1 27.5 56.1 34.1
SGL STANDARD 32.3 38.5 78.5 47.7
DBL STANDARD ROOM 46.2 55.0 112.2 68.2
1 adult+ 1 Chd (2-11,99) 39.3 46.8 95.4 58.0
STUDIO прв спрат (еко) -минимум 2; максимум 2 +1 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во STUDIO 1-st FLOOR HB 24.2 28.6 58.9 36.3
STUDIO 1-st FLOOR = SGL USE 33.9 40.0 82.4 50.8
Наем на STUDIO 1-st FLOOR ROOM /2 Person/ 48.4 57.2 117.7 72.6
STUDIO 1-st FLOOR + EXTRA BED /3 Person/ n/a n/a n/a n/a
1 adult+ 1 Chd (2-11,99) 41.1 48.6 100.0 61.7
1 adult+ 2 Chd (2-11,99) 48.4 57.2 117.7 72.6
2 adult+ 1 Chd (2-11,99) 60.5 71.5 147.1 90.8
STUDIO STANDARD -минимум 2; максимум 2 +1/ 3 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во STUDIO STANDARD  HB 25.3 29.7 60.0 37.4
STUDIO STANDARD = SGL USE 35.4 41.6 83.9 52.4
STUDIO STANDARD ROOM 50.6 59.4 119.9 74.8
STUDIO STANDARD + EXTRA BED n/a n/a n/a n/a
1 adult+ 1 Chd (2-11,99) 43.0 50.5 101.9 63.6
1 adult+ 2 Chd (2-11,99) 50.6 59.4 119.9 74.8
2 adult+ 1 Chd (2-11,99) 63.3 74.3 149.9 93.5
Апартман со 1 спална први спрат (еко) - минимум 2; максимум 2 +2/ 4 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во APP 1-Bedroom 1-st FLOOR HB 26.4 33.0 62.7 39.6
Наем на APP 1-Bedroom  1-st FLOOR /2 Person/ 52.8 66.0 125.4 79.2
APP 1-bedroom 1-st FLOOR + EXTRA BED /3 Person/ 71.3 89.1 169.3 106.9
APP 1-bedroom 1-st FLOOR + EXTRA BED /4 adults/ 89.8 112.2 213.2 134.6
2 adult+ 1 Chd (2-11,99) 66.0 82.5 156.8 99.0
2 adult+ 2 Chd (2-11,99) 74.8 91.3 165.6 107.8
Апартман со 1 спална -минимум 2; максимум 2 +2/ 4 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во APP 1-Bedroom  HB 27.5 35.2 64.4 41.8
Наем на APP 1-Bedroom /2 Person/ 55.0 70.4 128.7 83.6
APP 1-bedroom + EXTRA BED /3 Person/ 74.3 95.0 173.7 112.9
APP 1-bedroom  Standard + 2 EXTRA BEDS /4 Person/ 93.5 119.7 218.8 142.1
2 adult+ 1 Chd (2-11,99) 68.8 88.0 160.9 104.5
2 adult+ 2 Chd (2-11,99) 77.6 96.8 169.7 113.3
Апартман со 2 спални први спрат (еко) - минимум 4; максимум 4 +2/ 6 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во APP 2-Bedrooms 1-st FLOOR HB 22.0 26.1 50.9 34.4
Наем на APP 2-Bedrooms 1-st FLOOR /4 Person/ 88.0 104.5 203.5 137.5
APP 2-bedrooms  1-st FLOOR + EXTRA BED /5 Person/ 103.4 122.8 239.1 161.6
APP 2-bedrooms 1-st FLOOR + EXTRA BED /6 Person/ 118.8 141.1 274.7 185.6
4 adult+ 1 Chd (2-11,99) 99.0 117.6 228.9 154.7
4 adult+ 2 Chd (2-11,99) 107.8 126.4 237.7 163.5
Апартман со 2 спални  - минимум 4; максимум 4 +2/ 6 01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18
21.12-27.12.17;
11.01-03.02.18;
12.02-05.03.18
28.12-02.01.18 03.01-10.01.18;
04.02-11.02.18
По лице во APP 2-Bedrooms HB 24.8 27.5 53.6 35.8
Наем на APP 2-Bedrooms  /4 Person/ 99.0 110.0 214.5 143.0
APP 2-bedrooms  + EXTRA BED /5 Person/ 116.3 129.3 252.0 168.0
APP 2-bedrooms  + 2 EXTRA BEDS /6 Person/ 133.7 148.5 289.6 193.1
4 adult+ 1 Chd (2-11,99) 111.4 123.8 241.3 160.9
4 adult+ 2 Chd (2-11,99) 120.2 132.6 250.1 169.7
Новогодишна Вечера  Доплата  - ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 2-11,99
75,00 / 45,00 
Божиќна вечера  Доплата  -НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 2-11,99 
40,00 / 27,50
Минимум престој во ноќи  1 1 5 1
Release  5 7 12/1/2017 10
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5 7 12/5/2017 10
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) of bookigs  2 2 100% 3
Пенали за NO show 2 2 100% 3
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.*Вечерата од HB basis /standard на 31 DEC/ ќе биде сервирана како ручек на 01.01.2018

Сподели!

206

Leave a comment

You are commenting as guest.