Designed by Сайт города Читы

Хотел "Rila" 4* - Препорака

Наша препорака за оваа зима - хотел “Рила“ 4* Боровец. Реновиран 2017 год , еден од најдобрите хотели со совршерна локација за скијање...

www.rilaborovets.com

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, безжичен интернет во лоби, џакузи, паркинг. Во Супериор собите е вклучено следното: Бесплатно користење на термо зона и теретана, Wi-Fi во собите ски остава со сушара за чизми како и посебен дел каде се служи доручекот и вечерата. 

Во цената НЕ е вклучено:

Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5€ за деца ( 2-12г.).
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ / возрасен, 30€/ дете ( 2-12 г.)
Доплата за божиќна вечера ( не задолжителна ) 36€ / возрсен , 18€ / дете ( 2-12 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -10 % за уплати до 30.10.2017, Не се дозволени промени на резервација направена со EB попуст, Отказ на резервација направена со EB попуст е возможна на 30 дена пред влез во хотел, после тоа хотелот задржува 100% од цената.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

124

Leave a comment

You are commenting as guest.