Designed by Сайт города Читы

Хотел “Lucky“ 5* - Препорака

Зимувајте во еден од најдобрите хотели во Банско. Хотел "Lucky" 5*...

www.luckybansko.bg

Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
Капацитет: 127 студија и апартман
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и фен, машина за кафе Lavazza, сад за топла вода, тостер, фрижидер, микробранова печка, прибор и садови. Бањите се со туш, фен, опремени со француска козметика, бањарки, крпи, папучи.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).  

Во цената е вклучено: 
- ноќевање на база избраната услуга 
- користење на ароматна парна бања, џакузи, контрасни тушови, ладна соба, фитнес центар Technogym кој е на располагање од 09-21 часот
- користење на внтарешни БИО базени со темпратура на водата од 33 степени, солен базен за деца и возрасни со соли од Мртво море од 09:00 - 21:00 часот
- соба со сол (хималајска сол)
- користење на безжичен интернет во целиот хотел и две целосно опремени интернет зони каде што децата може да се забавуваат со омилените игри
- детско катче од 09:00 - 22:00 часот за деца од 3 до 6 години. Професионални детегледачки и аниматор кои ке се грижат  и ќе ги забавуваат децата а вие ќе можете да оделите време и внимание за себеси.
- бесплатно користење на бебешко креветче, детска количка, столчиња за бебе во рестораните
- ски гардеробер 
- транспорт од и до ски лифтот на секој 30 минути во зимската сезона искклучувајќи времето од 12:00 до 13:00 часот. Директен транспорт до ски пистите во 08:30 , 09:30 и 10:30
- бесплатен вечерен трансфер од хотелот до центарот на Банско и назад според редослед

Во цената НЕ е вклучено:             
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за полупансион 15,5€ возрасен за деца 4-12г 8€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 110€ / возрасен, 55€ / дете (4-12г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 43€ / возрaсен , 21,5€ / дете (4-12г). 
 
Максимален број на лица:  Studio Lux/ APP Lux ( 2+1 ), APP delux/, APP executive 2+2, APP 2 спални (4+1).
Минимум престој 4 ноќевања во периодот 21.12-27.12.2017 и  28.12-02.01.2018 

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15% за уплати до 15.10.2017, -10% за уплати до 30.11.2017. Попустите се пресметуваат на основната цена. 
2) 7=6, 14=12 за период: 08.01-20.01.2018 & 11.02-10.04.2018;  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Сподели!

159

Leave a comment

You are commenting as guest.