Designed by Сайт города Читы

Забелешка

Google Geocoding API error: You are over your quota.

Хотел “Regnum“ 5*

Хотел “Regnum“ 5* Банско. Наша препорака за фамилијарен одмор.

 
Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица. Пред хотелот има лизгалиште на мраз, чие користење за деца изнесува 2 еур за 1 час со вклучени лизгалици за мраз.
SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите: 
 - JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
 - Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 - Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 - Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 - Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 - King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.
 
 

 

 

REGNUM 5* – Банско

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018
15% за резервација и уплата до 21.11.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) – валидни резервации направени после 22.11.2018

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 27.12-01.01.2019 21.12-26.12.2018 10.01-17.01.2019 01.12-20.12.2018
02.01-09.01.2019 03.02-28.02.2019 01.03-13.04.2019
Вид на сместување  18.01-02.02.2019    
Едноспален апартман – стандард 2+1                             197,00 €                             163,00 €                             130,00 € 109,00 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                            208,00 €                             174,00 €                             141,00 €                                              120,00 €
Двоспален апартман – стандард 4+2                            360,00 €                            276,00 €                             211,00 € 184,00 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло                              50,00 €                              42,00 €                               32,00 € 28,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                              56,00 €                              46,00 €                              39,00 €                                                32,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина  5€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба  10% попуст  25% попуст  25% попуст  25% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања,
фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз,
ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Сподели!

199

Leave a comment

You are commenting as guest.