Designed by Сайт города Читы

Амстердам (авион)

Амстердам - градот на водата. Сигурна реализација. 8ми Март.

СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!!! 

АВИОН / 4 дена / 3 ноќевања 

 

09 март 2018 СКОПЈЕ – АМСТЕРДАМ

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04.30 часот. Авионот за Ајндховен полетува во 06.00 слетува во 08.50 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пицница Хајнекен, Новиот градски кварт... Слободно време за прошетка низ градот, љубителите на уметноста можат да ги посетат музеите: Ријкс музејот кој е основан од братот на Наполеон (15 до 17 век, со делата на Рембрант), Музејот Ван Гог со неговата најголема збирка на дела. Ноќевање.

 

10 март 2018 АМСТЕРДАМ - ГОЛЕМА ХОЛАНДСКА ЕКСКУРЗИЈА

Појадок. Целодневен факултативен излет со автобус: ГОЛЕМА ХОЛАНДСКА ЕКСКУРЗИЈА Сликовотито гратче Делфт – познато по порцеланот и сликарите, Ротердам – модерен град и едно од најголемите светски пристаништа, Шевенинген, Ден Хаг – холандска административна престолнина на Холандија. Враќање во хотел во вечерните часови. Ноќевање.

 

11 март 2018 АМСТЕРДАМ

Појадок. Факултативна посета: МАЛА ХОЛАНДСКА ТУРА на традиционално село Zaanse Schans кое важи за колевка на европската економија, се гледа: познатите ветерници, работилници за традиционалните кломпи, порцелан, сирење... Патот продолжува за Volendam, рибарско градче на езерото ЕЈ. Враќање во Амстердам, препорачуваме посета на фабриката за дијаманти: прошетка низ работилницата и навлегување во тајните на брусење на прочуените дијаманти. Во вечерните часови, можност за факултативно возење со брод по каналите, каде можете да ги доживеете боите на градот на посебен начин и да видите дел од мостовите по кои e позната Холандија. Ноќевање.

 

12 март 2018 АМСТЕРДАМ - СКОПЈЕ

Појадок. Организиран трансфер до аеродромот во Ајндховен. Авионот за Скопје полетува во 09.15 часот, пристигнување во Скопје во 11.50 часот на аеродромот Александар Велики.

 

 

 

 

ЦЕНА за уплати до 20.01.2018:

309 евра (19.160 денари)

 

 

ЦЕНА за упалати до 10.02.2018:

349 евра (21.640 денари)

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

379 евра (23.500 денари)

 

 

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

- Авионски превоз на релација Скопје-Ајндховен-Скопје

- Кабински багаж (1 торба до 10 кг. со димензии 55х40х23см)

- Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Амстердам

- Сместување во Хотел New Century 3* во Амстердам на база 3 ноќевања со појадок

- Организиран разглед на Амстердам

- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

- Аеродромски такси 3.990 денари

- Доплата за чекиран багаж - куфер со максимум 20kg 4.500 денари / куфер со максимум 32kg 5.600 денари

- Голема Холандска Екскурзија 75 евра

- Мала Холандска Екскурзија 55 евра

- Крстарење по каналите на Амстердам 17 евра

- Туристичка такса се плаќа во агенција 600 денари

- Влезници во локалитетите, карти за локален превоз

- Патничко – здравствено осигурување

- Доплата за еднокреветна соба 10.000 денари

 

НАПОМЕНИ:

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

- Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

- За реализација на овој аранжман е потребен минимум од 25 патници

- За реализација на факултативите потребен минимум од 20 патници

- Резервација се прави со копија од пасош и авансна уплата од 30% (важи и за цената во предпродажба) од цената на аранжманот

- Пасошот треба да важи минимум 180 дена од завршување на патувањето

- Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Сподели!

149

Leave a comment

You are commenting as guest.